ایده، طراحی، اجرا

طراحی وب سایت گردشگری و رزرواسیون ویسا گشت

ویژگی های قالب گردشگری ویساگشت:

دارای سیستم همکاری در فروش با پنل اختصاصی همکار:

در این ویژگی شما میتوانید قسمتی را برای همکاران خود در نظر بگیرید که بتوانند اقامتگاه، تور، سفردریایی و یا خودرو خود را ارسال کنند. پس از ارسال توسط همکار این اقامتگاه یا تور یا … تا زمانی که مدیر سایت آن را تایید نکند قابل نمایش در سایت نمی باشد. پس از ارسال توسط همکار مدیر سایت به راحتی به 3 کلیک می تواند مطلب ارسالی همکار را منتشر کند.

صفحه ورود و ثبت نام اختصاصی:

در پنل تنظیمات قالب شما با فعال کردن یک تیک می توانید برای سایت خود صفحه ورود و ثبتنام اختصاصی قراردهید. در این صورت کاربر درگیر صفحه ورود یا ثبتنام پیشفرض وردپرس را مشاهده نخواهد کرد. همچنین به غیر از مدیر سایت هیچ کاربر دیگری امکان مشاهده پیشخوان وردپرس را نخواهد داشت و فقط پنل مختص خود را می توانند مشاهده کنند.

جستجو پیشرفته اقامتگاه، تور و … :

برای جستجو در سایت تمهیداتی دارد. برای جستجو بهتر و راحت تر ابزارکی تعریف شده است که شما می توانید تعیین کنید جستجو برای چه نوع پستی صورت بگیرد (اقامتگاه، تور، خودرو و یا سفردریایی) لازم به ذکر است شما میتوانید این ابزارک را شخصی سازی کنید و مثلا گزینه سفر دریایی و یا خودرو را برای جستجو حذف کنید. در نتیجه جستجو در سایدبار سمت راست نیز امکاناتی برای فیلتر کردن نتیجه جستجو تعیین شده که این قابلیت نیز توسط ابزارک در پنل مدیریت و توسط مدیر قابل تغییر است بعنوان مثال میتوانید گزینه فیلتر براساس ستاره را حذف کنید.

اما امکان جالب تر در جستجو این است که هنگامی که کاربر از یک تاریخ تا تاریخ دیگری را جستجو می کنید در صفحه رزرو اقامتگاه یا تور یا … آن تاریخ به حالت انتخاب شده درمی آید و هزینه های آن نیز محاسبه خواهد شد. البته برای اقامتگاه اگر تاریخ انتخاب شده مغایر با نوع رزرو تعیین شده توسط مدیر نباشد (مثلا مدیر نوع اقامتگاه را هفتگی تعیین کرده اما مشتری جستجو را برای 5 روز اقامت انجام داده)

دریافت پول از طریق بازاریابی:

شما می توانید در هنگام تعریف تور یا اقامتگاه لینک ارجاع به آن تور یا افامتگاه را قرار دهید تا مشتری به سایت اراده دهنده تور یا اقامتگاه هدایت شود. بعنوان مثال شما میتوانید لینم رزرو هتل از سایت com را برای یک اقامتگاه تعیین کنید

لینک شبکه اجتماعی تلگرام:

این قابلیت توسط تیم توسعه ناریاسافت به قالب اضافه شده است. شما میتوانید در ویدجت، یا به کمک صفحه ساز لینک کانال یا پشتیبان تلگرام خود را قراردهید.

امکاناتی نظیر:

پشتیبانی از صفحه ساز ویژوال کمپوسر، ووکامرس، مگامنو، تنظیمات قالب، شخصی سازی رنگ و ظاهر سایت، اسلایدر روولوشن، فرم تماس 7، تقشه گوگل، کد کپتچا گوگل

ویژگی های رزرو اقامتگاه:

امکانات بی نظیر و فوق العاده ای را برای اقامتگاه فراهم آورده است. لازم به ذکر است که نوع اقامتگاه را مدیر سایت در پنل مدیریت می تواند تعریف کند(مانند: آپارتمان، هتل، خانه، ویلا و …)

امکان ارسال اس ام اس به همکار یا مدیر سایت:

یک امکان فوق العاده برای رزرو اقامتگاه که توسط تیم ناریاسافت در قالب تعبیه شده است امکان ارسال اس ام اس به ارائه دهنده اقامتگاه است. در این قالب امکان دونوع رزرو وجود دارد یکی رزرو با پرداخت از طریق ووکامرس و دیگری فقط رزرو.

گاهی ممکن است که شما از موجودی هتل، آپارتمان، سوئیت و … اطلاعی نداشته باشید برای حل این مشکل راه حل بی نظیری دارد. مدیر سایت یا ارائه دهنده اقامتگاه (همکار) می تواند در پنل مدیریت یا پنل همکار با یک تیک ساده آن اقامتگاه را به حالت فقط رزرو دربیاورد تا مشتری هزینه اقامتگاه را پرداخت نکند و فقط درخواست رزرو خود را ثبت کند.

در اینجا مدیر سایت یا ارائه دهنده اقامتگاه(همکار) می تواند در هنگام تعریف اقامتگاه شماره همراه خود را قرار دهد تا وقتی که مشتری درخواست رزرو آن اقامتگاه را ثبت کرد به مدیر سایت یا همکار که شماره او برای آن اقامتگاه ثبت شده است پیامک ارسال شود و مدیر سایت یا همکار از رزرو اطلاع پیدا کند سپس هماهنگی های لازم را انجام دهد و در صورت موجود بودن آن اقامتگاه به مشتری اطلاع دهد و یا مدیر سایت (فقط) لینک پرداخت سفارش را با پیامک برای مشتری ارسال کند تا مشتری از طریق سایت هزینه رزرو را پرداخت کند.

امکان تعیین فقط رزرو یا رزرو با پرداخت برای اقامتگاه:

همانطور که در بند قبل نیز گفتیم در هنگام تعریف اقامتگاه مدیر سایت یا همکار می تواند با یک تیک ساده تعیین کند که آیا این اقامتگاه قابلیت پرداخت را دارد و یا فقط امکان ثبت رزرو برا آن وجود دارد.

پرداخت هزینه اقامتگاه از طریق ووکامرس:

برای پرداخت هزینه اقامتگاه این قالب از سیستم قدرتمند ووکامرس استفاده کرده است. این قابلیت این امکان را برای شما فراهم می آورد که اولا تمام درگاههای بانکی ایرانی که افزونه ای برای ووکامرس دارند را به سایتتان اضافه کنید به عبارتی دیگر این قالب از تمام درگاههای بانکی پشتیبانی می کند.

ظاهری زیبا و منحصر به فرد برای رزرو:

این قالب برای رزرو اقامتگاه در صفحه اقامتگاه یک تقویم کاملا فارسی دارد که خریدار می تواند روزهای اقامت خود را به راحتی انتخاب و هزینه ها و ریز هزینه ها را مشاهده و سپس پرداخت کند.

امکان رزرو اقامتگاه بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه:

با استفاده از این قابلیت بی نظیر شما می توانید تعیین کنید که اقامتگاهتان بصورت ماهانه یا روزانه ویا هفتگی اجاره داده می شود. در رزرو ماهانه مشتری فقط مجاز به انتخاب اقامتگاه در روز اول و آخر هر ماه است. در روزانه مشتری می تواند در هر روزی اقامتگاه را رزرو کند و در هفتگی مشتری فقط مجاز به رزرو اقامتگاه برای یک هفته است بعنوان مثال اگر شنبه آن را رزرو کرده فقط شنبه هفته بعد را می تواند در تقویم رزرو برای تحویل انتخاب کند.

تعیین قیمت متفاوت در روزهای آخر هفته:

شما میتواند برای اقامتگاه دلخواهتان در روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) قیمتی متفاوت تر از بقیه رزوها انتخاب کنید.

محدود کردن روزهای رزرو:

با این قابلیت شما می توانید تعیین کنید که مشتری حداقل و یا حداکثر میتواند چند روز اقامتگاه را رزرو کند و یا در چه روزهایی در هفته مجاز است اقامتگاه را انتخاب و یا تحویل دهد.

تعریف توع اتاق برای اقامتگاه:

شما می توانید برای اقامتگاه (مثلا هتل) نوع اتاق با هزینه و رزرو متفاوت تعریف کنید. همچنین می تواند اقامتگاه را بصورت تک واحدی (مثلا برای آپارتمان) در نظر بگیرید.

تعیین قیمت متفاوت:

شما می توانید قیمت را بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه، برای افراد بزرگسال، برای کودک و یا برای اتاق تعریف کنید. مثلا هنگامی که قیمت رزرو را برای افراد تعریف می کنید هزینه اقامتگاه برای تعداد افراد محاسبه خواهد شد.

امکان تعریف تعداد کودکان رایگان:

شما میتوانید برای اقامتگاه تعداد کودکان رایگان را نیز تعریف کنید در اینصورت هزینه کودک برای آن اقامتگاه در صفحه خرید منظور نخواهد شد.

راحتی کار با قالب برای تعریف اقامتگاه:

از دیگر ویژگی های فوق العاده این قالب، راحتی کار با آن است. این قالب هیچ افزونه جانبی دیگری برای انجام رزروها و تعریف اقامتگاهها، تورها و … ندارد. مثلا برای تعریف اقامتگاه به راحتی میتواند اقامتگاه را ایجاد کنید تنظیمات دلخواه خود را برای اقامتگاه تعیین کنید (مانند نوع رزرو ماهانه روزانه یا هفتگی – فقط رزرو بدون پرداخت-تعیین شماره موبایل برای اطلاع رسانی از رزرو مشتری به مدیر یا همکار و …) سپس با انتخاب گزینه افزودن جای خالی، تاریخ خالی بودن اقامتگاه، تعیین قیمت برای اقامتگاه، تعیین قیمت برای روزهای آخر هفته و … را انجام دهید به همین راحتی!!

مشاهده رزروها:

شما می توانید رزروهای اقامتگاه را مشاهده، ویرایش و یا حذف کنید. رزروهایی که که پرداخت شده اند را می توانید در قسمت سفارشات ووکامرس مشاهده کنید.

ویژگی های رزرو تور:

از ویژگی های منحصر به فرد قالب برای رزرو تور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعریف تور در بازه های زمانی مختلف:

این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید تور را بصورت( یکبار در هفته: یعنی تور فقط یک روز در هر هفته انجام می شود مثلا دوشنبه ها – چندروز در هفته: یعنی تور می تواند چند روز در هفته مثلا یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه انجام شود – روزهای هفته: تور می تواند در روزهای کاری (شنبه تا چهارشنبه) تکرار شود – روزهای آخر هفته: تور در روزهای آخر هر هفته (پنجشنبه و جمعه) تکرار می شود – بدون تکرار: تور فقط در یک روز خاص انجام می شود مثلا فقط در 24 شهریور)

تعیین قیمت به صورت های مختلف:

شما می توانید قیمت تور را به ازای هر فرد (بزرگسال و کودک)، قیمت برای گروه، قیمت بصورت فصلی و … تعیین کنید.

اضافه کردن زمانبندی تور:

پس از تعیین تور در قسمت اضافه کردن زمانبندی تور می توانید تعیین کنید که تور از چه تاریخی و تا چه تاریخی در دسترس است.

مشاهده رزروها:

در این قسمت رزورهای تورها را میتوانید مشاهده کنید.

مکان‌ها:

شما میتوانید در سایتتان مکان های متفاوتی را تعیین کنید. بعنوان مثال مشهد. سپس برای این مکان تورها، اقامتگاهها، خودروها و سفرهای دریایی تعیین کنید. بدیت ترتیب مشتری میتواند تمام تورهای و یا اقامتگاهها و … را برای یک شهر خاص مشاهده کند.

نقد و بررسی:

شما میتوانید برای اقامتگاه، تور و … یک فرم نظردهی با امکان تعریف نمره از 1 تا 10 تعیین کنید تا کاربر بتواند نظر خود را در مورد آن اقامتگاه یا … ارسال کند.

فرم درخواست:

با این قابلیت شما امکان ارسال درخواست (ارسال به ایمیل مدیر سایت یا همکار) را برای مشتری فراهم می کنید تا مشتری بتواند درخواست خود را برای شما ارسال کند لازم به ذکر است که فرم این قسمت در پنل تنظیمات قالب قابل تغییر است.

امکانات اضافی:

شما می توانید امکانات اضافی به همراه هزینه را تعریف کنید. بعنوان مثال شما می توانید Wi-Fi را بصورت یک امکان اضافی تعریف کنید و برای آن هزینه ای را در نظر بگیرید (هزینه را می توانید به ازای هر روز و یا به ازای هر نفر در نظر بگیرید.) سپس با اختصاص دادن این امکان اضافی به یک یا چند پست (اقامتگاه، تور، خودرو و یا سفردریایی) در صفحه پست مثلا اقامتگاه این قابلیت را برای مشتری فراهم کنید که این قابلیت اضافه را همراه رزرو خود انتخاب کنید در اینصورت هزینه این امکان اضافی (به ازای هر فرد یا هر روز) به هزینه کل رزرو اضافه خواهد شد.

همچنین شما میتوانید این امکان را بصورت انتخاب شده برای هر اقامتگاه یا … در نظر بگیرد بعنوان مثال هزینه تمیزی هتل یا خانه در هر صورت به هزینه کل رزرو اضافه شود)

سفرهای دریایی:

در این قسمت شما میتوانید سفرهای دریایی را بصورت روزانه، چندروز در هفته، روزهای خاص در هفته، روزهای کاری هفته و یک روز خاص را تعریف کنید.

می توانید قیمت را به ازای هر فرد، کودک و بزرگسال، کابین، کودک رایگان و بدون پرداخت فقط رزرو تعیین کنید.

خودرو:

در این قسمت شما می توانید خودروهای خود را اجاره دهید. روزهایی که خودرو در دسترس است را تعیین و قیمت به ازای هر روز را مشخص کنید. همچنین می تواند تعیین کنید که مشتری فقط بتواند خودرو را رزرو کند و یا هزینه آن را نیز از طریق درگاه پرداخت کند.

مختصری از پروژه

وب سایت ویساگشت در استان گیلان به مدیریت آقای کوروش شفقتی ایجاد شد که در این سایت کاربر می تواند محل مورد نظر خود را کامل بررسی و مشاهده کند و بعد از مشاهده میتونید در تاریخ دلخواه و انتخابی خودش ، مکان موردنظرش را بصورت آنلاین رزرو کند.